układanie parkietów

Prawidłowe ułożenie i montaż parkietu wymaga precyzji staranności  i doświadczenia. Bardzo ważne jest zastosowanie wysokiej jakości materiałów. Zlecając to naszej firmie mają państwo gwarancję, że ułożony parkiet stanie się ozdobą domu i przez długie lata będzie cieszył wszystkich domowników.

 

Podstawową czynnością przed układaniem parkietu jest sprawdzenie jakości podłoża cementowego oraz jego wilgotności. Normy wilgotności posadzki są uzależnione od materiału z którego zostały wykonane i wahają się w przedziale 0,5 do 2%. Jeśli posadzka nie wymaga żadnych napraw a wilgotność mieści się w normie możemy przejść do właściwego etapu instalowania parkietu.

 

Pierwszą czynnością będzie zabezpieczenie podłoża specjalistycznym preparatem gruntującym. Grunt umożliwi prawidłowe wiązanie kleju z posadzką. Istotne jest ażeby odpowiednio dobrać grunt do stosowanego kleju jak i rodzaju podłoża. Bardzo ważny jest także odpowiedni dobór kleju do gatunku drewna (drewno egzotyczne posiada dużą ilość naturalnych substancji oleistych) i do rozmiarów klepki (duże klepki ulegają większym naprężeniom) desek czy mozaiki.

 

Następnie przechodzimy do ułożenia parkietu. Zwracamy uwagę na szczeliny dylatacyjne które pozwolą na prace drewna w obrębie pomieszczenia. Etap klejenia oraz układania elementów drewnianych jest kluczowym momentem w całym procesie. Dlatego należy wyjątkowo precyzyjnie posługiwać się klejem i układać drewno zgodnie z wykonanym wcześniej projektem.

 

Przyklejoną posadzkę powinno się obrabiać po ok. 2 tygodniach

Jestem zaintersowany

MASZ PYTANIA ?

 

TELEFON:     +48 22 722 21 86 
MOBILE:    +48 601 689 010
EMAIL:    biuro@parkiet-trend.pl